четвер, 17 грудня 2020 р.

НОВОРІЧНО-РІЗВЯНА ВИСТАВКА 



Традиційно, від Дня Святого Миколая в нашій країні розпочинається такий веселий, завжди хвилюючий і метушливий передноворічний період, коли всі поринають в святкові клопоти і, найперше, поспішають  прикрасити свою домівку. У нас, в "Юності Буковини", також існує така традиція -  святково прикрасити  вітрини Центру, щоб Новорічні дива обов'язково завітали до наших вихованців. 
Наші юні художники - вихованці гуртків образотворчого мистецтва "Палітра", "Світ фантазій" та "Юний дизайнер" наполегливо та старанно працювали під пильним оком своїх керівників, щоб в переддень Святого Миколая подарувати всім справжнє  диво - неймовірної краси художні композиції до Новорічних свят. Особливо старанними були наші початківці, адже це перша в їх житті виставка! 
Ми щиро дякуємо всім нашим талановитим художникам за  чудові емоції,  за щирість, доброту і веселий настрій, які панують у ваших маленьких мальованих шедеврах!

Це - наші відповідальні помічники, вихованці гуртка "Палітра" - Русу Сергій, Махмутова Каріна, Басараба Оля, Струц Даніела, Вигнан Настя. Дуже-дуже дякуємо за допомогу в оформленні виставки!








Всіх вихованців нашого казкового Центру ми щиро вітаємо з Днем Святого Миколая і бажаємо, щоб  кожний з вас знайшов найбажаніший подаруночок у себе під подушкою!

Нехай наша Новорічно-Різдвяна виставка додасть всім гарного настрою в хвилюючому передчутті свят, що стрімко наближаються!  














вівторок, 8 грудня 2020 р.

Вітаємо з святом, дорогі наші художники! Творіть красу, дивуйте своїм талантом, діліться любов"ю до мистецтва з своїми вихованцями!

пʼятниця, 4 грудня 2020 р.


"ВИШИВКА ОЛІЙНИМИ ФАРБАМИ НА ПОЛОТНІ"
               (ДО 120-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КАТЕРИНИ БІЛОКУР) 

Картини українки Катерини Білокур відомі не тільки українцям, а й поціновувачам мистецтва зі всього світу. Її творчістю захоплювався сам Пабло Пікассо. Побачивши «наївне мистецтво» Катерини Білокур на паризькій виставці, він сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!».

Катерина Білокур народилася 7 грудня у 1900 році на Полтавщині, нині Київська область. 

          Є представницею так званого “наївного мистецтва” — групи художників, що не здобули академічної освіти, проте стали частиною загального художнього мистецтва.       Самотужки й послідовно вона проникає в складний творчий процес, відкриваючи для себе таємниці техніки. Білокур не робила ескізів до своїх картин і не писала етюдів, і навіть не наносила на полотно контуру майбутньої композиції. По зафарбованому полю вона відразу ж писала деталь за деталлю, у відповідності до задуму. Цей прийом, властивий всім народним майстрам і недосяжний для художників професійного станкового живопису. Малювала картини не в приміщенні, а на повітрі, весь час переносячи мольберт з місця на місце. Так поволі заповнювалося все полотно  з натури мотивами у відповідності до заздалегідь продуманої до деталей композиції.


Перші картини Катерина писала саморобними фарбами, які сама вичавлювала з калини, бузини, цибулі. Пензлі теж робила сама – з коров'ячої вовни, шерсті котів, вишневих гілочок і жерсті від консервних банок. Один з таких був тонким, як голка. Замість розріджувача брала лляну олію. У неї не було посібників з малювання, вона не читала спеціальну літературу – вчилася малювати сама, спостерігаючи за природою, розпитуючи сільських малярів.

Вона дуже любила ультрамарин і синій кобальт – найвдаліші та чисельніші картини написані саме у цих відтінках. Найбільше Катерина малювала квіти. Три жоржини могла виводити тижнями, виписувала кожну прожилку на пелюстці. За цю детальність,  її манеру часто називають «вишивкою олійними фарбами на полотні». 

У 49 років художницю, яка не мала жодної освіти, прийняли до Спілки художників України. А ще через п’ять років три її картини «Цар-Колос», «Берізка» і «Колгоспне поле» були включені до експозиції радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі.

У творчому спадку Катерини Білокур нараховують, за одними даними, понад 80, за іншими,  близько 120 картин. На більшості з них – різнобарвні квіти. Понад 40 її робіт зберігаються у Музеї декоративного мистецтва на території Києво-Печерської лаври, дві – в Музеї-квартирі Павла Тичини в столиці, решта – в Яготинському історичному музеї на Київщині.

У 2000 році на честь Катерини Білокур викарбувано пам'ятну монету. За мотивами її творчості знімали стрічки, ставили вистави і навіть два балети.

          Шановні керівники! 

З метою ознайомлення з видатними представниками українського народного мистецтва рекомендую провести 

7-8 грудня бесіди по групах, з використанням ілюстративного матеріалу, за темою 

                    "НАЇВНЕ МИСТЕЦТВО КАТЕРИНИ БІЛОКУР". 







середа, 2 грудня 2020 р.


                              "З ВДЯЧНІСТЮ ВОЇНАМ-ВИЗВОЛИТЕЛЯМ !"

        47 святкових листівок-привітань до Дня Збройних Сил України створили вихованці гуртків образотворчого мистецтва. Це мініатюрні малюночки з щирими та добрими словами-побажаннями військовослужбцям та воїнам-захисникам, які гідно захищають наші кордони на сході України. Виготовленням святкових листівок наші гуртківці долучились до участі у благодійній акції, яку  організували волонтери з метою збору святкових подарунків для наших воїнів-захисників на відзначення Дня Збройних Сил України.
       На жаль, тільки дуже невелику кількість листівок ми змогли передати волонтерам, в зв'язку з тим, що наш заклад перебуває зараз на дистанційній формі навчання.Але ми маємо велику надію, що наші дітки збережуть свої листівки-привітання і, як тільки,ми перейдемо на очну форму навчання ми обов'язково передамо ці листівки волонтерам для того, щоб вони все ж таки потрапили до рук наших військових та викликали в них добрі почуття і зігріли їх серця.
       Ми щиро дякуємо нашим маленьким художникам за старанність та активність, їхнім батькам - за підтримку, а нашим керівникам - за організацію цікавого та змістовного тематичного заняття по виготовленню святкової листівки. 
       Переглянути листівки-привітання можна на блогах наших керівників за посиланнями:https://elenamazh.blogspot.com/
 
      Приємного перегляду !

понеділок, 23 листопада 2020 р.


ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.



                                    ДОРОГІ ДРУЗІ!

       Запрошуємо долучитись до гідного відзначення 29-ї річниці утворення національної армії Збройних Сил України,  взявши участь у благодійній акції  зі створення дитячого малюнка "Як я захищатиму Батьківщину" або святкової листівки-привітання.

           Ваші малюнки та вітальні листівки будуть передані        волонтерами нашим захисникам на схід України та військовослужбовцям Чернівецького гарнізону.

        Кожний з вас може або самостійно занести свою роботу до міського військового комісаріату (вул.О.Кобилянської, 32), або  своєму керівнику гуртка (ЧОЦЕВ "Юність Буковини").          Обов'язково додайте до роботи інформацію, де вкажіть своє прізвище, ім'я та по батькові, вік та місце навчання ( назва гуртка, заклад).

        Якщо, з різних причин, ви не зможете занести роботу за вказаними адресами,  зробіть фото роботи та надішліть керівнику гуртка

Термін подачі робіт - до 01 грудня 2020 року.

            Вшануємо разом мужність і героїзм наших військових, захисників України !
 

вівторок, 10 листопада 2020 р.

                         ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У КОНКУРСІ!


Дорогі друзі!
Інститут охорони грунтів України  спільно з Департаментом освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації  оголошують про проведення конкурсу дитячих малюнків, приуроченого до Міжнародного дня грунтів (World Soil Day)  за темою
 "ЗБЕРЕЖЕМО ГРУНТИ РІДНОЇ УКРАЇНИ"
До участі у конкурсі запрошуються вихованці віком до 18 років.

Згідно з Положенням конкурс проводиться у 4 вікових категоріях: 3-6 років; 7-10 років; 11-14 років; 15-18 років. Вимоги: малюнок виконується на будь-якому форматі, але не більше формату А-2 (420х594) в довільній графічній або живописній техніці.
Тема: охорона грунтів; збереження та відновлення їх родючості.
Термін подання робіт з 02.11. по 04.12. включно.
Учасники конкурсу разом із заявкою надсилають оригінал своєї роботи на поштову адресу: Державна установа "Інститут охорони грунтів України", пров.Бабушкіна, 3, корпус 3, м.Київ, 03190 або зісканувавши у форматі JPEG на електронну адресу:  konkurs.grant@gmail.com (обов'язково зазначити тему "Конкурс малюнків").
Всіх запрошуємо взяти участь у конкурсі! Переможці та учасники  в кожній віковій категорії отримають Дипломи, а кращі роботи Організатори розмістять на Календарі.
Бажаємо творчого натхнення!


понеділок, 2 листопада 2020 р.

НАСТРІЙ ОСЕНІ"

                                                                  (фото з особистого архіву автора)

Осінь - це та пора, яка найбільш оспівана в поетичних  творах видатних літераторів та на полотнах видатних художників. А найяскравішим та найкольоровішим осіннім місяцем є жовтень, який поетично називають останнім поцілунком літа.

Саме в жовтні  в нашому центрі вже не один рік проводиться виховний захід "Настрій осені", який покликаний  навчити наших юних художників передавати в своїх малюнках всі принади цієї розкішної пори  року: тепло осіннього сонця, свіжість повітря, яскравість та багатогранність фарб.

Тиждень напруженої праці добіг до кінця і сьогодні ми з радістю знайомимо наших читачів з результатами творчої та натхненної праці наших гуртківців - вихованців гуртків "Палітра", керівник Вікторія Савчук; "Світ фантазій", керівник Олена Мажуровська та народного художнього колективу "Юний дизайнер", керівник Алла Руснак. 

Приємного всім перегляду!