вівторок, 30 березня 2021 р.

                    30 березня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОЛІВЦЯ 


Олівці використовують як художню приналежність і знаряддя письма, іграшки та інструменти, реквізит та навіть колекційні об'єкти.

А винайшов олівець чеський архітектор і промисловець Йозеф Гартмут . У 1878 році він зайнявся виробництвом фарфору та отримав замовлення на виготовлення невеличких тигель ( щось на кшталт чашки) для хіміків. Якось він випадкову розбив один тигель і випадково черепком провів по паперу. На папері лишився слід. Цей день в історії і став днем народження звичайного олівця, а чех  Йозеф Гартмут став першим фабрикантом, який почав виготовляти олівці на промисловій основі. Перший олівець Йозеф Гартмут випустив у 1889р. На всесвітній виставці в Парижі, через одинадцять років після випуску першого олівця, олівцям Йозеф Гартмута бала присуджена золота медаль,.

За останні 120 років технологія виробництва майже не змінилася. Удосконалювалися лише стандарти й механізми для виготовлення стрижнів і дерев'яних дощечок. Основні складники при виготовленні стрижнів — очищений графітовий порошок та каолін. Твердість залежить від співвідношення їх часток. Чим більше графіту — тим м'якший стрижень. Найтвердіший олівець містить приблизно 20 % графіту, найм'якший — до 90 %.

                       Вісім цікавих фактів про олівці

Графіт — матеріал, який використовується для стрижня в дерев’яних олівцях, було відкрито у XVII сторіччі. Після бурі, що вивернула дерева з корінням, англійські пастухи знайшли в землі темну масу, яку прийняли за вугілля, яке, на жаль, не вдалось підпалити. Але вони помітили, що нова речовина залишає сліди на предметах, тому почали мітити нею своїх овець. Згодом вони виробляли з них тонкі палички з гострими кінцями, які використовували для малювання.Так почалась історія сучасних графітних олівців.

Коли графіт було заборонено вивозити з Англії в континентальну Європу і ціна на нього виросла, до нього почали додавати глину та запікати суміш в печі. В залежності від частки глини, нова речовина мала різну твердість. Тоді й почали випускати різні види олівців.

Кольорові олівці були винайдені в 1820 році, коли до графіту додали каолін (спеціальну масу з крейди та клею), а також барвники.

Шестигранна форма була запропонована в 1851 році графом Лотар фон Фабер-Кастелем, за сумісництвом володарем фабрики з виготовлення олівців Faber-Castell, який помітив, що круглі приладдя котяться з нахилених поверхонь. Шестигранна форма досі є популярною.

Існують також трикутні та овальні форми. Останні називаються столярними, адже вони надійно тримаються за вухом.

Олівцями можна користуватись під водою та при відсутності гравітації, у той час як НАСА вклала декілька мільйонів доларів у розробку ручки, якою можна було б користуватись в космосі.

Кількість кольорових олівців в наборах зазвичай дорівнює 12, або є кратним цьому числу, відповідно до міжнародної шкали відтінків Pantone.

Простий олівець з показником твердості HB довжиною 17,5 см може намалювати лінію довжиною 56 к або щоб написати 45 тис. слів. Втім, немає ніде підтвердження, що цей факт хтось перевірив на практиці.

        А в продовження теми олівців – радимо прочитати  дотепну книжку  Дейволта ДРЮ «День, коли олівці втекли » -  історію про те, як від хлопчика Дункана втекли його кольорові олівці.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/visim-tsikavykh-faktiv-pro-olivtsi



понеділок, 22 березня 2021 р.

Всесвітній день води




Чи замислювався ти, скільки води випиваєш за день? А скільки води ти "з'їдаєш", "одягаєш" або використовуєш іншим способом? Кожний продукт, який ми купуємо, від футболки чи хліба, до електроприладів вимагає воду. Відомо, що вся спожита вода, яка називається Водним слідом, становить 1240 куб.м на людину на рік. Сьогодні стало очевидним, що Планета не може відновити і очистити всю спожиту воду. Тому так важливо, 
 щоб кожний з нас  усвідомив  важливість води для життя на Землі.
Дякуємо вихованцям гуртка "Світ фантазій" за участь у конкурсі "Цінність води", за те, що вони не тільки люблять малювати, але відтворюють у своїх роботах такі серйозні та важливі теми. 
Роботи можна подивитись на блозі Олени Мажуровської

вівторок, 16 березня 2021 р.

 

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДИ


                                                         Шановні керівники

22 березня 2021 року в Україні буде проведено інформаційну кампанію до Всесвітнього дня води, який цього рокук проходить під гаслом "Цінність води для кожного з нас".

 Рекомендуємо організувати екологічне  заняття за темою "Цінність води", яке включатиме  перегляд відеоролика про дбайливе ставлення до українських річок та щодо наслідків потрапляння фосфатів до водойм, а також виконання  малюнка  за вищезазначеною темою у форматі А-3.

Посилання на відеоролики:

https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=5DAPu5t-IPc

https://www.youtube.com/watch?v=iBi9SSl2ioA

         До 19 березня 2021 року оригінали тематичних малюнків доставити за адресою: м.Чернівці, вул Героїв Майдану, 194-Б, Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет для участі у конкурсі.

Фото малюнків за темою "Цінність води"розмістіть на своїх блогах.


 Наші талановиті юні художники!

Якщо ви не просто любите малювати, а й не боїтесь продемонструвати іншим свої творчі здібності та, навіть, позмагатись з іншшими у майстерності володіння пензлем та фарбами - тоді запрошуємо взяти участь у ХУ (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА", який приурочений до Міжнародного дня захисту дітей та з нагоди 30-річчя Незалежності України.
Усі деталі участі у конкурсі дізнаєтесь у своїх керівників.
Ми віримо у вас, у ваші творчі амбіції, прагнення до перемоги! 
Не гайте часу, нумо малювати!!!

пʼятниця, 12 березня 2021 р.

Вітаємо з перемогою!

 


Вітаємо з перемогою!


     Упродовж січня-лютого 2021 року в області проведено ІІ етап щорічного Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності "Джерело творчості". Цього року на звання кращого педагога номінувались керівники гуртків художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого, науково-технічного та дослідницько-експериментального напрямків  позашкільної освіти. 

     У обласному етапі конкурсу взяла участь керівник народного художнього колективу гуртка "Юний дизайнер" Алла Леонідівна Руснак, яка презентувала свій педагогічний досвід за темою "Креативне виховання, як процес формування успішної, соціально активної та інтелектуальної особистості засобами навчальної та виховної роботи". 
       За  підсумкамаи  ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу "Джерело творчості" у 2020/2021 н.р. (наказ Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 24.02.2021 р. № 49).  Алла Леонідівна Руснак отримала почесну нагороду -
                                   Диплом І ступеня!

      Попереду - участь у І (заочному) турі ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу "Джерело творчості" у 2020/2021 навчальному році. 
       Вболіваємо за нашого керівника - Аллу Леонідівну  Руснак та бажаємо впевненої перемоги на державному рівні!

вівторок, 9 березня 2021 р.

Дипломи переможців УІ Всеукраїнської онлайн виставки-конкурсу "Талановиті. Наполегливі. Успішні"

Організатори  УІ Всеукраїнської виставки-конкурсу "Талановиті. Наполегливі. Успішні" вже надрукували дипломи. 
        Дорогі наші переможці, 
вже найближчим часом ви зможете отримати їх у свого керівника.  Вітаємо Олену Валеріївну Мажуровську, керівника гуртка "Світ фантазій" з Подякою від організаторів за достойну підготовку учасників виставки-конкурсу.

пʼятниця, 5 березня 2021 р.

Виставка до 8 Березня

З перших днів весни всі починають готуватись до найкращого свята всіх жінок - 8 Березня. Люблять це свято і наші художники. Адже це свято мами - найріднішої та найкращої в світі. Своїм мамам та всім чарівним жінкам присвятили  традиційну весняну виставку вихованці гуртків "Світ фантазій" та "Палітра". Прекрасні квіти, чудові краєвиди, милі звірятка та екзотичні птахи - все це і не тільки можна побачити на полотнах юних художників. 
Ми сподіваємось, що весняна виставка додасть гарного настрою та допоможе відчути перший подих весни всім нашим глядачам.

четвер, 4 березня 2021 р.

"Талановиті. Наполегливі. Успішні".

Саме під такою назвою вже вшосте в Україні проводиться грандіозна виставка-конкурс за двома напрямками позашкільної освіти: художньо-естетичним та науково-технічним. Організаторами виставки-конкурсу є Національний університет ім.М.П.Драгоманова та Міжнародна асоціації позашкільної освіти. В 2021 році виставка-конкурс проходила в онлайн форматі і побила всі рекорди - 5130 учасників! 
Наші найпалкіші вітання вихованцям гуртка "Світ фантазій" на чолі з керівником Оленою Валеріївною Мажуровською, які з 13 поданих на конкурс робіт отримали 13 призових місць:
                Диплом І ступеня:  
- Чижова Юля
- Бобрик Ліля
- Кравчук Діана
- Мартинюк Артем.
- Чабан Софіія    
- Борчук Вікторія
- Тулик Анастасія
- Темофійчук Анна
           Диплом ІІ ступеня:
- Хім'як Олена
- Кіянчук Мар'яна
- Клебан Валерія
            Диплом ІІІ ступеня:
- Табака Юля.
- Борчук Роксолана
      Щиро дякуємо вам, наші дорогі переможці,  за  талант і наполегливість, які привели вас до такого безперечного успіху!!!